Suchá instalace podlahového topení Roth

 

Řez podlahovým vytápěním v pokoji

Flexibilní systém s jedním typem systémové desky

Ať už jde o novostavbu či renovační záměr: Systém pro suchou instalaci Roth přesvědčivým způsobem vyhovuje nejrůznějším požadavkům. Pro pokládku izolace je třeba pouze jediný typ systémové desky. Umožňuje to jednoduchou, bezpečnou a časově úspornou pokládku a poskytuje flexibilitu při uspořádání, i v obtížných prostorových situacích.

Složení podlahového systému

Nízká konstrukční výška i malá hmotnost předurčují systém suché instalace Roth pro použití zejména při renovaci objektů. Výška Roth TBS systémové desky činí pouze 33 mm. Celková konstrukční výška podlahy včetně zátěžového povrchu pak činí mezi 48 mm a 59 mm*. V případě stěnového systému je to včetně zakrytí 46 mm. Spolu se 14 mm systémovou vytápěcí trubkou systému Roth Alu-Laserflex, která je tvarově stálá a nepropustná pro kyslík, získáte optimálně sladěný systém.

Nízká konstrukční výška od 48 mm do 59 mm.

Ukázka skladby Roth TBS

Mnohostranné použití - optimální i pro stěnové vytápění

Systém pro suchou instalaci Roth má velké množství využití. Při instalaci stěnového vytápění mohou být desky systému Roth TBS upevněny přímo na stěnu. Do desek se vloží tepelně vodivé lamely Roth a do nich systémová vytápěcí trubka Roth Alu-Laserflex způsobem stoupajících meandrů. Na tuto konstrukci se po přikrytí plastovou fólií přimontuje suchý stavební díl.

Další vlastnosti systému pro suchou instalaci Roth, které přesvědčují:

  • ideálně vhodný pro suché i mokré vestavby,
  • tepelná izolace podle DIN EN 1264 pro stropy mezipater (RÿINS = 0,75 m2 K/W),
  • jednoduchá pokládka trubek, buď ve tvaru šneka nebo meandrů,
  • drážka na desce systému TBS umožňuje jednoduché spojení izolačních desek mezi sebou,
  • tepelně vodivé lamely bezpečně drží v desce systému TBS,
  • tepelně vodivé lamely lze lámat každých 100 mm na požadované délky,
  • směr pokládky vodorovně, svisle a diagonálně.

Komfortní při pokládce

U tepelně vodivých lamel, připravených ze závodu, lze jednoduše přizpůsobit požadovanou délku odlomením na perforaci. Perforace je zhotovena tak, že po odlomení lamely nevzniknou žádné ostré hrany, není nutné použití žádného násroje. Trubka systému může být bezpečně uložena do připravené prohlubně. Není nutné použití žádných dalších plechů na zakrytí.

Kombinace vysoce kvalitních komponent systému, mnohostranné možnosti použití a jednoduchá technika instalace jsou zárukou Vašeho úspěchu. Systém pro suchou instalaci Roth pro moderní vytápění!

Systém pro suchou instalaci Roth TBS

Systém s nízkou konstrukční výškou a malou statickou vlastní hmotností se hodí pro plošné vytápění a chlazení v novostavbách i při rekonstrukcích. Systém lze pokládat i na stávající, rovnou a nosnou podlahovou krytinu, stejně jako na dřevěnou trámovou konstrukci. Navzájem sladěné komponenty systému umožňují rychlou a jednoduchou montáž. Nopová konstrukce desky systému TBS umožňuje jednoduché upevnění tepelně vodivých lamel i u stěnového vytápění Roth, protože zapadnou i při svislé montáži. Díky suché instalaci lze instalovat podlahové topení i do pater s relativně nízkou nosností, jelikož není systém potřeba zalít potěrovou vrstvou a hmotnost celého systému je tak oproti standartním podlahovým systémům nízká.

Zaujaly Vás informace k suché instalaci podlahového topení? Chcete se dozvědět něco více od našeho specialisty? Zanechte nám zde svůj kontakt a my se Vám ozveme.


Jméno:
E-mail:
Telefon: (chcete-li být kontaktováni telefonicky)
Region:
Vaše sdělení:
Zadejte aktuální rok: