Podlahové a stěnové topení a chlazení 

Topení, chlazení v moderních budovách

Podlahové topení Roth Tacker systém v obývacím pokoji

Nároky na kvalitu životního prostředí se neustále zvyšují. To co nám pomáhá vytvářet tepelnou pohodu, ať už jde o obytné prostory, objekty s kancelářemi a obchody, průmyslové a sportovní haly – to, co bylo ještě včera výjimečné, je nyní samozřejmé: systémy pro vytápění i chlazení s optimálním výkonem, pro zajištění dlouhodobě komfortního klimatu. Proto ani nepřekvapuje, že se investoři při volbě moderního a pokrokového systémového řešení stále častěji rozhodují pro podlahové, stěnové i stropní systémy pro topení a chlazení.

Vývoj a inovace

Rozhodujícími kritérii při výběru topného a chladícího systému jsou komfort uživatele, architektonická volnost, i úspora energie a hygiena.

Účinnost systémů pro podlahové topení a chlazení zajišťuje každý den optimální, přesně nastavitelný průběh profilu teplot v místnosti. Negativní vlivy na prostředí v místnosti (například víření vzduchu, průvan nebo nahromadění tepla) patří tak minulosti. Průběh teplot v místnosti skutečně odpovídá téměř ideálnímu vytápění (viz grafy).

Vysoké úspory díky sálavému přenosu tepla

Odborníci to vědí: čím je plocha sálající teplo větší, tím je vytápění prostoru účinnější a hospodárnější. Vzhledem k rozdílnému působení sálavého (podlahovka) a konvekčního (radiátory) typu vytápění, je u podlahového topení možné snížit teplotu vzduchu v místnosti o 1 °C až 2 °C aniž by se pro člověka snížila tepelná pohoda. Z toho vyplývající úspora energie od 6 do 12 % mluví právě tak sama za sebe, jako nižší teploty v systému. Včetně nejlepších předpokladů pro kombinaci s nízkoteplotními zdroji jako jsou například tepelná čerpadla. Další kladné body získává systém i z hygienického hlediska. Životní podmínky pro bakterie a roztoče jsou vysoušením limitovány a odpadá také nutnost čištění topných těles.

Podlahové topení Roth

Kdo chce užívat všech předností podlahového topení a chlazení, rozhodně vsadí na rozsáhlou nabídku produktů Roth. Pro klasické podlahové topení mokrou cestou je určen Originální Roth Tacker® systém, při instalaci suchou cestou Systém pro suchou instalaci Roth TBS, který je současně určený i pro rekonstrukce. Speciální produkt pro rekonstrukce s požadavkem na malé navýšení výšky podlahy je Roth Clima Comfort systém, který zajistí navýšení podlahy pouze o 17 mm. Při požadavcích nejen na topení, ale také chlazení je k dispozici Roth Clima Comfort panelový systém, který je vhodný pro novostavby i rekonstrukce jako optimální zdroj pro nízkoteplotní stěnové i stropní topení a chlazení.

Zaujaly Vás informace k podlahovému topení? Chcete se dozvědět něco více od našeho specialisty? Zanechte nám zde svůj kontakt a my se Vám ozveme.


Jméno:
E-mail:
Telefon: (chcete-li být kontaktováni telefonicky)
Region:
Vaše sdělení:
Zadejte aktuální rok: