Roth systém nosných prvků trubek Rohrfix

Podlahové topení pro průmysl a sportovní haly

Podlahové topení Roth Rohrfix v průmyslové hale

Flexibilní systém nosných prvků pro individuální použití

Náročné konstrukční a statické požadavky, které kladou průmyslové plochy a volná prostranství, stejně jako sportovní a pružné podlahy, vyžadují použití systémů pro plošné vytápění a chlazení Roth na základě patentovaného systému nosných prvků Rohrfix (DE 41 08 524 A1). Nosné prvky, vyvinuté firmou Roth se skládají z prefabrikovaného profilu z umělé hmoty s držáky trubky Roth v požadovaných roztečích pro pokládku. Systém nosných prvků trubky Roth umožňuje díky své flexibilitě bezproblémovou vestavbu do všech stavebních typů podlahových konstrukcí, podle individuálních požadavků objektu.

Skladba systému nosných prvků Rohrfix

Průmyslové plošné vytápění Roth — pohoda na pracovišti

Průmyslové plošné vytápění šetří energii díky nízkým přívodním teplotám topné vody. Nízké ztráty transmise a tepla vzduchu se příznivě projeví v horní stropní oblasti. Příjemné teploty v oblasti pobytu, které se směrem ke stropu snižují, vytvářejí optimální prostorové rozložení teploty. Odpadní teplo a teplo z výrobního procesu mohou být bez problémů použity jako zdroj tepla pro topnou vodu průmyslového plošného vytápění. Investiční náklady se tak amortizují již za krátkou dobu.

 

Vytápění sportovních a pružných podlah

Jedná se o speciální vývoj pro oblast sportovních a pružných podlah. Patentovaný systém nosných prvků Rohrfix se může díky svému zvláštnímu uzpůsobení optimálně integrovat do jakékoliv podlahové konstrukce. Tento systém je modulově koncipovaný a skládá se jen z malého množství komponent systému s vysokým stupněm předzpracovanosti přímo z výroby. Pro každý vytápěný objekt — tělocvičnu, gymnastický sál, víceúčelovou či sportovní halu atd. — lze proto zvolit správný povrch podlahy, bez omezení systémem vytápění.

Roth Rohrfix ve sportovní hale 

 

Stěnové vytápění Roth

Montáž stěnového vytápění Roth může být provedena na základě systému nosných prvků trubek. Nosné prvky se podle konkrétní situace upevní na stěnu pomocí hmoždinek a šroubů. Při použití vnitřní izolace se systém nosných prvků trubek Roth upevní na ní. Použijí se vytápěcí trubky systému Roth 14 mm a položí se způsobem stoupajících meandrů. Na připevněné stěnové vytápění Roth lze pak podle požadavků nanést přímo omítku, eventuálně se pod omítku použije perlinka. Alternativně se může provést i přikrytí suchými prvky.

Zaujaly Vás informace k instalaci pomocí nosných prvků? Chcete se dozvědět něco více od našeho specialisty? Zanechte nám zde svůj kontakt a my se Vám ozveme.


Jméno:
E-mail:
Telefon: (chcete-li být kontaktováni telefonicky)
Region:
Vaše sdělení:
Zadejte aktuální rok: