termoKABEL

Topné kabely a topné rohože

Systémy a produkty pro Váš komfort 


Řez rodinným domem – použití topných kabelů a rohoží 


Elektrické topné kabely a rohože termoKABEL je možné využít pro podlahové temperování a vytápění pro zajištění komfortní teploty v obytných prostorech, nebo jako ochranné prvky při ochraně potrubí, venkovních ploch i okapů proti zamrzání.

Podlahové vytápění

přináší teplotní komfort a šetří provozní náklady - U podlahového vytápění vzniká ideální rozložení tepla a proto pociťujete tepelnou pohodu již při teplotách o 2 stupně nižších než je obvyklé například u konvekčního systému. Elektrické podlahové topení ve formě topných rohoží, případně topných kabelů, je použitelné i jako doplněk vašeho stávajícího systému a o svůj teplotní komfort nepřijdete.

Zdravé a bezpečné vytápění - Elektrické podlahové vytápění způsobuje menší pohyb vzduchu, a tím i menší prašnost. Další výhody poskytuje v koupelně a ve vlhkých prostorách. Mokré podlahy schnou mnohem rychleji, snižuje se tak riziko plísní, roztočů a vzniku alergií.

Topná rohož v obýváku

Ochrana okapů proti zamrzání

Tání a opětovné zamrznutí ledu může poškodit střechy a okapy. Při tvorbě rampouchů hrozí pád ze střechy, který může způsobit poranění a škody na majetku. Topné kabely na rozpouštění sněhu a ledu udržují proudění vody v okapech a okapních rourách a tím tato nebezpečí minimalizují.

Ochrana venkovních ploch proti namrzání

Ochranu venkovních ploch (chodníky, schody, terasy, cesty, nájezdy) proti sněhu a náledí lze vyřešit prostřednictvím topných kabelů s vysokým výkonem, případně speciálně navržených topných rohoží se zesílenou konstrukcí, určených pro pokládání v betonu, písku, mazanině nebo asfaltu.

Ochrana potrubí proti zamrzání   

Ochrana potrubí před zamrznutím zajišťuje proudění vody a zabraňuje tomu, aby voda nebo jiné látky v potrubí zamrzly. Potrubí, které je vystaveno teplotám pod bodem mrazu, hrozí promrznutí a tím vzniknout závažné škody. Samotná izolace nemusí zabránit promrznutí Vašeho potrubí.

Řez domem s topnými rohožemi pro vytápění a temperování

Zaujaly Vás informace k topným kabelům a rohožím a jejich využití? Chcete se dozvědět něco více od našeho specialisty? Zanechte nám zde svůj kontakt a my se Vám ozveme.


Jméno:
E-mail:
Telefon: (chcete-li být kontaktováni telefonicky)
Region:
Vaše sdělení:
Zadejte aktuální rok: