Větrací jednotky                                               

Problematika větrání v rekonstrukcích a novostavbách

Moderní domy jsou konstruovány jako velmi dobře utěsněné. Tím klesá spotřeba energie a náklady na energii. Tedy je to vlastně skvělá věc. Avšak bez přirozeného větrání štěrbinami a spárami zůstává venku i čerstvý vzduch. A to není vůbec dobré. Zabráněním úniků tepla okenními štěrbinami zároveň zabraňujeme vnikání čerstvého vzduchu do vnitřního prostředí. Z tohoto důvodu ve vnitřním prostředí narůstá vlhkost a množství škodlivin, jako je například CO2. V extrémním případě se díky vysoké vlhkosti mohou vytvořit plísně a zvýšená hladina CO2 má špatný vliv na lidské zdraví. Nedostatek čerstvého vzduchu má za následek únavu, časté zívání a při velkém nedostatku čerstvého vzduchu může vzniknout bolest hlavy.

Všem negativním vlivům se dá předejít řízenou výměnou vzduchu, díky které získáte čisté a zdravé prostředí za minimální finanční náklady.

Rekuperační jednotky pro centrální větrání

Pro účely centrálního větrání byly vyvinuty velice tiché a přesto výkonné pasivní rekuperační větrací jednotky. Ty pracují s vysoce výkonným protiproudým výměníkem se zpětným získáváním tepla až 96 %. Odvod a přísun vzduchu zajišťují ventilátory s energeticky optimalizovanými EC-motory. Jsou ideální pro domy a byty, kde je požadováno rovnotlaké větrání (stejné množství přiváděného a odváděného vzduchu). Větrací jednotky řady spotřebovávají při vysokém stupni zpětného získávání tepla jen málo elektrické energie. Mohou být použita až do 270 m2 podlahové plochy (s průměrnou výškou 2,4 m) - v závislosti na požadované výměně vzduch

Rekuperační jednotky pro lokální (decentrální) větrání

Lokální, neboli decentrální rekuperační jednotky byly vyvinuty pro individuální větrání jednotlivých místností. Jejich hlavní výhodou jsou nižší pořizovací náklady a velice snadná instalace bez nutnosti vzduchotechnických rozvodů. V praxi to znamená, že lokální větrací jednotku nainstalujete přímo do obvodové zdi, bez jakýchkoli dalších komplikací. Z těchto důvodů se jedná o efektivní řešení v případě potřeby větrání v rekonstrukcích, nebo v případě požadavku na větrání pouze jedné nebo několika málo místností (například ložnice, kuchyň apod.).

Vzhledem k instalaci kompletního lokálního systému přímo v obytném prostoru je důležité zvolit co nejtišší řešení s dostatečným výkonem pro danou místnost. 

Rekuperační jednotka LD 50 elegantně doplní Váš interiér.

Zaujaly Vás informace k větracím jednotkám? Chcete se dozvědět něco více od našeho specialisty? Zanechte nám zde svůj kontakt a my se Vám ozveme.


Jméno:
E-mail:
Telefon: (chcete-li být kontaktováni telefonicky)
Region:
Vaše sdělení:
Zadejte aktuální rok: