Základ chytré domácnosti Homematic IP

Homematic IP přístupový bod propojuje chytré telefony s cloud serverem, na kterém jsou uloženy všechny systémové komponenty pro přenos konfigurace a operačních příkazů z Homematic IP aplikace. Řídí a porovnává příkazy z chytrého telefonu a předává je bezdrátovým zařízením Homematic IP a naopak. Přístupový bod je nainstalován během pár minut. Komponenty pro vytápění, osvětlení a zabezpečení inteligentní domácnosti jsou potom nainstalovány a nastaveny individuálně.

přístupový bod centrum řízení

Vyžaduje minimální instalaci

Spouštění online systému Homematic IP nemohlo být jednodušší. Pro zprovoznění chytré domnácnosti není zapotřebí složitých instalačních plánů. Není zapotřebí rekonstruovat ani vrtat do zdí. Stačí vám samotný Homematic IP přístupový bod a ethernetový kabel připojen ke klasickému routeru. Zbytek instalace se provede ve vašem chytrém telefonu. Přes aplikaci Homematic IP načtete QR code na zadní straně Homematic IP přístupového bodu a během několika snadných kroků je vaše chytrá domácnost připravena k použití. Aplikace umožňuje nastavit a řídit systém Homematic IP intiutivně a bez problémů. Aplikaci můžete bezplatně stáhnout na Google Play (Android) nebo na App Store (iPhone).

Instalace pomocí QR codu

Jednoduché párování s ostatními produkty Homematic IP 

Párování ostatních produktů k přístupovému bodu nezabere více než 2 minuty. Všechny kroky jsou jednoduché a intuitivní. Poté co zařízení uvedete do provozu pomocí baterií, spustíte aplikaci Homematic IP a zvolíte přidat produkt. Aplikace sama detekuje nové zařízení, požádá vás o nafocení QR codu a o doplnění chybějících 4 znaků. Dále vás provede nastavením, kde zvolíte jméno produktu, umístěním v místnosti a jeho funkci při sepnutí. Automaticky stáhne firmware produktu a upozorní vás na dostupné aktualizace. Při dokončení je zařízení připraveno k použití.

Prvotřídní zabezpečení

Nejdůležitější jsou data v bezpečí. Homematic IP splňuje přísné bezpečnostní požadavky v několika ohledech.

kvalitní zabezpečení

Bezporuchovost

Všechna bezdrátová komunikace je obousměrná a pracuje v pásmu 868 MHz. Díky tomu je zaručen stabilní a ničím nerušený chod na středně dlouhé vzdálenosti. Výsledkem je dokonalá kombinace širokopásmového a bezproblémového provozu v oblasti WiFi, Bluetooth a systému pro streamování videa.

Odolnost proti neoprávněné manipulaci

Během instalace a provozu je komunikace bezdrátových zařízení šifrována (šifrovací standard AES-128 v režimu CCM) a vylučuje jakýkoliv neoprávněný přístup.

Ochrana dat

V žádném okamžiku během konfigurace nejsou požadovány jakékoli osobní údaje. Ke správě dat úložených
na cloudu se používají pouze servery nacházející se v Německu.

Připravenost

Díky nové generaci IPv6 internetového protokolu jsou všechna Homematic IP zařízení velmi dobře připravena pro Internet věcí. S použitím bezdrátového standardu Homematic IP lze také integrovat řadu různých systémů

Zaujaly Vás informace k chytré domácnosti Homematic IP? Chcete se dozvědět něco více od našeho specialisty? Zanechte nám zde svůj kontakt a my se Vám ozveme.


Jméno:
E-mail:
Telefon: (chcete-li být kontaktováni telefonicky)
Region:
Vaše sdělení:
Zadejte aktuální rok: